4.01.2016

CANNONBALL

Ne yazacağımı bilmeden sadece fiile odaklanıp geçtim sayfanın başına.

Bıyıklarımı kesmeyi düşünüyorum. En azından geçici bir süre. Düşünüyorum sadece. Bu işte fiile ulaşabilmek o kadar kolay değil. Ehliyetim olmasa bıyıksız halimi hatırlayamayacağım. Neyse ki var o ehliyet ve her bıyıklarımı kesmeye heveslenişimde bana şiddetle dur diyor.

2014 ile kıyaslayınca 2015te ne de az yazı yazdım. Aslında buraya yazdığım bilmem kaç tane yazı gibi niceleri var kafamda. Eskiden hemen not alırdım, kurgular ve buraya geçerdim. Şimdi yazamadığım hikayeleri en ufak boş anımda düşünüyor, ehin ehihin diye kendi kendime gülüp geçiyorum. Arkadaşlarım, iş çevrem, ailem için pek hoş bir durum da değil bu. Hemen herkes yakaladı bu kendi hayalime güldüğüm anları.
Haziran'da yeni bir evim olacak. O hayal edip de bir türlü hayata geçiremediğim yazı masamı orada en güzelinden seçerim. Evin en güzel yerine koyarım diye ummaktan başka çarem yok. Neyse en azından niyetim var yazmaya.

Bu niyet olayı yüzünden kendimi Gerçek Kesit gibi görüyorum. Bir televizyon programı olsam Gerçek Kesit olurdum. Yazan, yöneten, oynayan nasıl da iyi niyetle çektiler bölümleri, nasıl da kutladılar emek verdikleri bu yapımın televizyonda yayınlandığı gün, nasıl da mutlu girdiler hazırladıkları bölümü izledikten sonra yataklarına kim bilir. Ben de yaptığım her işi, söylediğim her lafı, kısaca aldığım her nefesi her icraatımı Gerçek Kesit ekibi gibi 'Çok güzel oluyor lan' diyerek gerçekleştiriyorum. Her gece muhasebesini yapıyorum sonra yaptıklarımın, izleyici gibi bakıyorum o günlük Gerçek Kesit'ime. Bok gibi geliyor bok. Ama iyi niyetli bok. Yapmaya çalışmışım lan diyorum, yekten geçemiyorum kanalı.Kırmızı ay olacak diye bekleyip buluttan başka hiçbir şey görememiş adamım ben. Bir de günümü gördüm. Yıllar sonra... En güzeldi. İyi ki ayın kırmızı olması gibi bir bahane vardı. Keşke bir daha olsa ve keşke izlesek. Bulutsuz lütfen.

Ben renk körüyüm. Derdim günümü görmek.

Edit: Yazının şarkılarının ilki rahmetliden

İkincisi de

8 yorum:

 1. ehin ehihin diye gülmeye çalışırken yakaladım ben de kendimi orayı okurken :) iç dünyanızı yazınızla aktarış şeklinizi sevdim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim yorum için. Güldürmeyen bir yazıda zor da olsa güldürdüğüm için de mutluyum (:

   Sil
 2. nays:)
  buraya daha önce hiç yorum bırakmamıştım , daha önce de ihtiyaç hissettiysem de susmuştum.
  fakat şarkı linklerinin kimden olduğunu yazarsan bizim gibi bilgisayarlarında vidiyo linki yerinde üzgün suratli bir minecraft karakterimsi birşey çıkan, giant kurumsal binalarda çalışan müşterilerin hiç değilse açar spotify dan dinler, musixmatch den karaokesini yapar. nacizane yeni yıldan dileğim o şekilde.
  iyi günler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşke başka bir şey dileseymişsin. hemen kabul edildi dileğin. Bir sonraki yazıda görürsün bak. Daha önce de yorum bıraksaydın keşke, blogundan daha erken haberim olurdu. Bir daha içinden gelirse yapıştır yorumu gitsin (:

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 3. Ehliyete müteşekkiriz. Kesersen burdaki "bıyığım var" ne olacak.
  ilk masa bekliyorduk, şimdi ev bekleyeceğiz öyle mi? 2011 de aşık falan mı oldu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2011de ayrılık dönemi yaşanıyordu. Bir nevi fetret devri. Sanata yönelten bir fetret dönemi (:

   Sil
 4. ANLATIM TARZINIZI SEVDİM.TAKİPTEYİM

  YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?