19.09.2007

Bir (DOKU)

-Bir İdiotun Hikayesi-

PART 1

“…İşte ben de her yeni güne uyanışımda kinle,umutsuzlukla doluyor içim.Nefes alasım gelmiyor,nefesim kesilsin de öleyim diye geçiriyorum her geçen gün zehirlenmeye devam eden aklımdan.Ama bu gerçekleşmiyor bir türlü.Bu nedenle güne sigarayla başlıyorum ve gün boyu onlarca sigara içiyorum ki hava yerine gri duman çekeyim içime.İnanın bana duman havadan daha zararsız…”diye neden sigara içtiğini uzunca cümlelerle yaklaşık bir yedi-sekiz dakika boyunca anlattı.Bense sıranın bana da geleceğini bildiğimden şimdiden neden sigara içtiğim hakkında kafamda söyleyeceklerimi planlıyordum.Planladığım cümleler en fazla dört öğe içeriyor ; bu yüzden de Kamil’in en az on kelime ve de en az yedi cümle öğesi içeren cümleleri yanında ezik kalıyordu.Bir nevi Brezilya-Sudan futbol maçı şeklinde düşünebilirsiniz bu kıyası.

Sıra bana geldiğinde önce derin bir “eööee” çektim.Sonraysa nedenlerimi saydım:

-‘Üstüme başıma ve bilhassa parmaklarıma sinen tütün kokusunda çocukluğumu buluyorum.İşte ben sigarayı bu yüzden içiyorum.’ dedim ve sınıfın kurabildiğim en uzun cümle karşısındaki tepkisine bakabilmek için kafamı kaldırıp sıralarda göz gezdirdim.Maalesef en ufak bir tepki dahi yoktu.Herkes gayet acıyan gözlerle bakmaya devam ediyordu.Kamil’in konuşması esnasında hayranlıkla parıltılar saçan o gözler gitmişti.Yalan söylemeyeyim üç kişide o gözler hala duruyordu.Ama onlar da Kamil’in konuşmasından sonra bakışlarını hiç değiştirmemişlerdi,hala bir önceki konuşmanın etkisi altındaydılar.

Müdür yardımcımız yaklaşık on beş dakika önce erkekler tuvaletini basmış ve beş tiryakiyi halka şeklinde duman çıkarma yarışmasının ortasında enselemişti.Oral sekse hazır biçimde açılmış ağızlarımızla kafalarımızı kapıya çevirdiğimizde pisuvarlara dönüp işeme numarası yapmak için artık çok geç olduğunu fark ettik.İri cüsseli Nedim yaba gibi elleriyle üzerimize gelmekteydi.

İlk sopamızı -ki buna ordövr dayağı da diyenler mevcuttur- tuvalette ayak üstü yedik.Bu dayak sadece iki adet tokattan ibaretti.Bu dayak esnasında Nedim’in de sigara tiryakisi olduğunu anladım.Adamın yaba elleri suratımda şaplarken ben işaret ve pandik parmaklarındaki kokuyu gayet iyi biçimde özümsemiştim,besbelli Ballıca ’ydı bu.

2 yorum:

  1. yazıyı okurken burnuma buram buram maltepe kokusu geldi. hemi de içine çekilmeen aynen bırakılmış beyaz maltepe kokusu...

    snıff snıff...

    YanıtlaSil
  2. Yazıyı okurken burnuma buram buram erkekler tuvaleti kokus... Şaka! :)

    YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?