23.02.2009

Tokyo Hotel değil Tokyo Terliktir O

          Gömleği pantulunun dışında,kravatı neredeyse gömleğinin 3. düğmesine dek gevşetilmiş,bol sivilce sahibi liseli 16 yaşında bir ergen masamdaydı ve canımdan can gidiyordu.

          'Bir şişe vodkayı iki kişi bitirdik o gece.' dedi, 'Takdireşayan' dedim.'Bütün gece boyunca 2 kız bizi kesti,geç saatlerde masamıza geldiler en sonunda.' dedi,'Aksi olsa şaşarım zaten.' diyip onayladım.'Kızları eve attık ama Allah seni inandırsın isimlerini hatırlamıyorum,ismi bırak yüzlerini bile hatırlamıyorum.Keşke hatırlasam da yeni açtığın facebook işine yaramış olsa,eklesen kızları bir de sen tıklatsan.' dedi, 'Kısmet değilmiş sıkma canını.' dedim.

          Ben onay verdikçe bu coştu,anlattıkça anlattı.Onun yaşlarında bir kız olsaydım anlattıklarından etkilenir ve dudaklarımdan gönlünce öpmesine izin verirdim.Ama ben ondan altı yaş büyüktüm ve o sıralar ablasının dudaklarından öpüyordum.Ablasının dudaklarının hatrı olmasa hızla masayı terkeder,dertsiz başıma dert edinmemiş olurdum.Ömrümden ömür çaldı 6 yaş küçük ama yine de hayatı çözmüş liseli ergen.

          Bir ilişkinin,beraberinde bir sürü yeni insanı getirdiğini biliyordum lakin o insanlarla oturup uzun saatler geçireceğiimi bilmiyordum maalesef.Bilsem o gün sevgili olma planları yaptığım kızı dünya ahiret bacım beller,bırakın çıkma teklifini selam bile vermezdim.(Yazının soundtrack i tam burada girsin:Hatasız kul olmaz)Ama hatasız kul olmaz babe.

          Oturduğumuz cafede bildiği şarkı çalındığı zaman heyecanlandı,şarkının baslarının güzelliğinden söz açtı.'He' dedim sadece.O hem konuşuyor hem de masa ve işaret parmaklarını kullanarak hayali bateri çalıyordu;bense masanın altında cep telefonumda snake oynuyordum.O bir buluşundan diğerini anlatmaya koşarken  ben snake'te rekordan rekora koşuyordum.Ama ergen durmadı ve şiddetle telefonda tuşlar arasında salsa yapan sol bileğime yapıştı.'Dövme gerçek mi abi?' diye sordu ve 'Ben de yaptıracağım' diye ekledi.Düşündüğü dövmenin dizaynını ve yaptırmayı düşündüğü bölgeyi anlatmaya başladı bu sefer.Sol bileğimin tuşların üzerinden kaymasıyla benim rekorum da piç olmuştu ve o işte anda benim filmim koptu.

          'Gerçek ulan,senin anlattığın şeylerin aksine bu dövme gerçek yarraam!' diye kaba bir biçimde çıkıştım.Ergenliğin verdiği gazla o duru mu,o da çıkıştı.Beni cafe dışında davet edip dışarıda ağzımı burnumu kıracağımı belirtti.'Hay hay' diyip dışarıya çıktım.Kolumdan ittirdi ve akabinde bastım tokadı.Yumrukla kıyaslanmayacak derecede büyük onur ve gurur tahribatına yol açan tokat sonucu al al olan yanağına bakmadan 'Seni şuna siktiricem,seni buna siktiricem' diye gözleri dolu dolu bir halde atıp tutmaya başladı.O sırada da ablası sokağın başında gözüktü.Olanları anladığı anda ilişkimiz bitecekti biliyordum.Bu nedenle yanıma vardığında durumu anlayana kadar dudaklarına yapıştım,biraz memesini götünü elledim.Ellediğim,öptüğüm kardı ne de olsa.

          Ayrıldık.

          Ayrılık bana çok koydu ama.Dört şişe rakıyı sek içtim,o güzel kafanın cesaretiyle 3-4 güzel kıza aynı anda yazıp karşılık buldum,eve attım onları.Ama ne isimlerini ne suratlarını hatırlıyorum.Ha bir de günü gününe çalışmaya ve pazıma köpekbalığı dövmesi yaptırmaya karar verdim.Dünya çok boktan be abi yeaaah diye ağladım da ağladım.Ama ne siz ne başkası anlamıyor beni,anlayamaz da.

4 yorum:

 1. sen ne anlarsın 16-year-old-syndrome'dan be oğlum, sanki o yaşı atlamış da gelmiş. peahh! empati diye bi kitap var, belki sizin gibiler için yazılmıştır (:

  YanıtlaSil
 2. başlık süperli yalnız.

  YanıtlaSil
 3. evet,evet senin de söyleyeceklerin var..:)
  ve hem de guzeller..:)

  Norma..

  YanıtlaSil
 4. ben de kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum, sanıırm hepimz yanılıyoruz ya d akendimizi bir şey-mesela bir bok- zannediyoruz.
  kötü bir mana çıkmaısn tamaen iyi manada bir yorum benimki.

  YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?