12.10.2009

Aksın Gözümün Nuru Aksın Bundan Böyle Kör Baksın
Günümüzün kanayan yarası,her gün içimizdeki koçyiğitlerden birini -belki de daha fazlasını- kendine katarak çığ gibi büyüyen çağımızın vebası.Eşli dans!

      İlk insanın yaşamaya başlamasıyla beraber ortaya çıkan 'birey' olma kavramını temelinden sarstın;sırf birey olmak için didinip duran,ömrünü harcayan insanlığı partnerlere muhtaç ettin eşli dans.Nice babalara bilek kestirdin,nice abileri mapuslara tıktırdın,nice anaları gözü yaşlı koydun eşli dans ve kendi safına çekebildiğin nice delikanlıyı ağda içinde,sürme içinde bıraktın eşli dans.

     Canım okurlarım!İlk iki paragraftan da anlamış olduğunuz üzere eşli dans denen mefhuma karşı çok doluyum.Neden,hangi ihtiyaçtan ötürü,nasıl insanlık tarihine girdiğini bilmediğim bu sözde figürler silsilesine karşı inanılmaz bir kin beslemekteyim.Fakat sanmayın ki her dansa aynı bu şekilde karşıyım.Kişinin birey olarak müzik dışında hiçbir şeye,hiç kimseye bağlı kalmadan icra edebildiği ve benim de yapmaktan ötürü şapşahane böbürlendiğim tektonik,pandomim,elektrik bugi,Mazhar Alanson dansı(Herşey Çok Güzel Olacak filminde Japon turistle tanıştıktan sonra aşka gelip yaptığı dans) ve şimdi aklıma gelmeyen tek kişilik dansları bütünüyle tenzih ederim.benim tüm alıp veremediğim 'eşli dans' adıyla tanıdığımız,olmaz olasıca sapkın danstan ibaret.

        Günümüzde bilimum insanın medeniyet ölçüsü olarak görmekte olduğu eşli dans tam aksine eşli dansa gönül vermiş kimselerin milletini medeniyetten uzak bırakır.El oğlu aya roket atıp seyrine bakarken ,bu kimseler 'Aman partneri nasıl kavrasam?','Aman kumaş pantulun üzerinden de kabarıklık belli olmasın.Haydi dağ düşüneyim,ova düşüneyim,şelale düşüneyim' diye takılmaktadırlar.3 dakikalık bir müzik boyunca kadın erkek karşılıklı,elinle ayağınla havayı dövmenin medenilik sayıldığı ilk ülke biz olmalıyız.

       Abilerin mapuslara düştüğünden,babaların dizlerini dövmek yerine bileklerini kestiğinden bahsetmiştim az önce.Eşli dans aile mutluluğunu asgariye indirir.Bilhassa canımız yurdumuzda bir laf vardır: "Erkeğin elinin kiri,kadının alnının lekesi " şeklinde.'geri kafalı' dediğinizi duyar gibiyim.Canınız sağolsun,lakin hemencecik o sıfatı bana yakıştırmadan önce siz erkekler bir düşünün.Siz kadınlar bir an olsun erkek beyniyle düşünmeye çalışın.Yar diyip de sineme sarsam seni dediğiniz dişi'niz bacağını almış ve yüzlerce izleyicinin gözü önünde partner diye tabir edilen ilişki adına nifak tohumu sayılan kimsenin eline vermiş.Sokakta mokakta öpmeye kalktığınızda 'Utanıyorum' diyen iyi aile kızı,üstünü başını örtmek için çok çok yetersiz bir parça bez giymiş;erojen bölgeler temas halinde,bacakları elin herifine emanet,göz göze,göğüs göğüse,erojen erojene dans ediyor.Kör olaydı gözlerim diyerek minare şekilli biblolar aramayınız sağda solda.

        Sayfamda yer kaplamasından imtina etmesem bu eşli dans yapan erkek fotolarını da çeşit çeşit beğeninize sunmak isterdim.'Görün tanıyın bu ibneleri.Sonra yarın bi gün kız arkadaşınızla otururken yanınıza gelip "Bence Şehnaz'ı özgür bırakmalısın.İstersen sen de dans et,ama istekli durmuyorsun.Bu yüzden tek çaren kalıyor : bana güvenmek.Şehnaz'ı hayallerinden döndürme!" diye vıdı vıdı edecek bu ambitlerini iyi tanıyın iyi belleyin.Elinizdeki Şehnazınız bir anda Şehnaz Tangoya dönmesin.'

           Ey bebek ben seni düğünden kınadan eksik etmem.Çıkarsın göbeğini atarsın.Ha çok mu topluma karışmak,topluluk psikolojisini hissetmek,yalnızlığını unutmak,bir grupla uyumlu hareket etmek istedin?Veririm seni halayın en başına,tutuştururum eline oyalı kirve mendilini.Dön dur düğün salonunu boydan boya,at enerjini.Ama isteme benden seni elin ambitinin kollarına göndermemi.Yapma bana bunu bebek,oh bebek!10 yorum:

 1. hahaha ya boşuna dert ediyosun ağda içinde sürme içinde kalmış delikanlının her tarafı erojen olsa ne yazar...

  YanıtlaSil
 2. öyle deme.seks için ne hallere girer kimisi bilemezsin

  YanıtlaSil
 3. gelelim mi oğlum çıkışa?

  YanıtlaSil
 4. sağol moruk,ceylanımın bu işlerden vazgeçeceğiini umuyorum.aksi takdirde avcıları komple yığmanı isterim dans dersi çıkışına tabi.bir tanesin

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. bu yazıyı okuyan ve eşli dans yapan baylardan herhangi birisinin kendisine "ibne" denmesini nası karşılayacağını merak ediyorum. varsa öyle biri gelsin nolur fikrini söylesin:)

  YanıtlaSil
 7. ben de merak ediyorum nasıl karşılıycaklar.göğsüne alıp yere mi indircek,yoksa gelişine bana mı yollıycak.buyursun gelsinler.sinirli adamım ben

  YanıtlaSil
 8. eşli danslara davet ediyorum seni adsız 2.(adsız 1 ile 2 farklı kişilermiş)sağın solun erojen bölgesine sarkar olmuşsun,eşli dans paklasın seni.

  YanıtlaSil
 9. dansı sevmem. ve yazını samimi bulmadım hacımemnun.
  anlaşıldığı kadarıyla hanımkızımız eşli dans zibidiliğine heves etmiş, sen de kendin gitmek istemediğin, hanımkızımızın da sensiz gitmesinden kıllandığın için yazmışsın bu yazıyı.
  dans nefreti duygusu eksik zaten yazında. bundan kelli de ilişkindeki voltaj değişikliklerini kendin hallet hanımkızımızla.

  olmamış, geç yerine.

  YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?