20.06.2010

Dünya Plütonun Taşşağını Yesin


    Kaldırdım başımı fezaya baktım.Uçsuz bucaksız.Binlerce şair,yazar bakmış ona etkilenmiş.Milyonlarca aşık tarihin ilk gününden bu yana bakmış aya etkilenmiş,yiyişmiş sonra.Ben hiçbir şey hissedemedim.'Feza kere anneni sikeyim' dedim eğdim başımı.Mikro moduna getir çiçek böcek çek.Makroya getir ay'ı çek,yıldızı çek.Sevemedim gitti ne fotoğrafı,ne fotoğrafçıyı,ne de fezayı.

      Belki çok daha güzeldir,kim bilir.Görmemişim ki yakından.Elektrik direği neyse feza da o bana.Orada duruyor,biliyorum,yaklaşıp bakma imkanım var.Bakmıyorum.Elimin içindeki çizgiler daha çok güzellik vaadediyor,yemiş olduğum tırnaklar...O elimin içinde çünkü,o çok yakınımda.Belki çıksam oraya,gezsem tek tek gezegenleri seveceğim içlerinden birini,birkaçını.Belki de hepsini.Böyle sevemiyorum.Uzak çünkü,benden çok çok uzak.Ve biliyorum asla göremeyeceğim,gezemeyeceğim plütonu,satürnü.Hem gökyüzü hep oradaydı,hiç gitmedi bir yere ki.Yokluğunu bilmeden nasıl anlayacağım kıymetini,nasıl seveceğim.Nereden bileyim plütonsuz hayatı.Görmedim,yaşamadım ki onsuz.O orada işte,görmesem de,zahmet edip bakmasam da orada.Eksikliğini tatmadım hiç.

        Körün ölünce badem gözlü olması da bundan kaynaklanıyor.O körsüz hayatı bilmiyor ki kimseler.Ölünce 'vay benim körüm olmayınca çok da betmiş herşey' diye basıyorlar feryadı.Oldu mu bizim kör sana badem gözlü.Demirbey de hep buralarda,çağır gelir,ara konuşur.Demirbeysiz olmamış ki kimse.Elektrik direği neyse Demirbey de o,satürn de o.Çağırınca gitmedim,arayınca açmadım.Aldım başımı gittim.Kendi içime doğru yürüdüm.Koştum kimi zaman.Sonuçta uzaklaştım her şeyden ve herkesten.Bakıp görmek istedim,yaşıyor muyum.Duygum gerçek mi,bir duygum var mı gerçekten?

         Yoğun yoğun bırakıyorum ter kokumu sağa sola.Rahatsız oluyorum ama bırakıyorum bir yandan da.Katilin yakalanma arzusundan kaynaklı cinayet mahalline şifreler dağıtması gibi.Bulsun da çıkayım saklandığım yerden,cezam mı olur ödülüm mü bilmiyorum.Ne verilirse tavım.

       Ben hediye almayı çok severim.Vermesini ise daha çok.İki çift göz gülse,hele ki o gözler yemyeşilse daha güzel.Bugün plütona gidiyorum ben,o gezegenlikten dahi çıkarılmaya çalışılan plütona.Dertleşirim ortak bir dilde,tırnaklarımı gösteririm bak yemiyorum artık diye.Migren ağrıma tavsiye isterim,gördüğüm rüyalara yorum.Ben bugün Plütona gidiyorum bir yandan "Lulu'ya serzeniş"i dinleyerek.Ben bugün plütona empati kurmaya gidiyorum.Sefertasımda yalnızca bir çift yeşil göz ve bolca acılı söz.

        

        

6 yorum:

 1. yeni şablonun peşisıra bol takipçi getirsin inş.
  eline sağlık paşam..

  YanıtlaSil
 2. "elektrik direği neyse demirbey odur" kısmından sonra biraz tereddüt ettim ama okudum. gayet güzel mirim. farklı bir tarz ama güzel. sevdim.

  YanıtlaSil
 3. ):
  ben anladım bişey.
  yanlış anlamış olmayı dilerim.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. yemyeşil bir deniz plütonun gözleri;
  ne sandal,ne de ada.
  -aşkım yıldızları görüyor musun?
  -onlar yıldız değil,gökyüzünün göt delikleri.

  YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?