8.05.2010

Mizah Öğesi İçermez


Okuyan birçok tanıdık var vs,lakin kim ne düşünürse düşünsün.Nazlı yar ne düşünür diye yazamamaktan,kendimi kısıtlamaktan hiç yazamaz olmuştum bir ara,yeni yeni açılıyorum kısmetse.o yüzden kimseyi kırar mıyım eder miyim yok bu yazıda.
Gecenin bi vakti ne oldu da dellendim bilmiyorum ama yeni almamış olsam telefonu parçalaya parçalaya kırardım.Öyle bir delilik geldi işte.
İnsanın sinirini bozan birçok şey vardır,benim sinirim kendime,kolay sinirlenmem,sinirime de şahit azdır.bende sadece 3 madde var:
1-gerizekalı,salak,mankafa,vs sıfat(yeri geldiğinde zamir)ların bana karşı kullanılması.Bilen bilir,bilmeyen buradan öğrensin : ana avrat düz gidin gıkım çıkmaz da bu saydığım laflar cinnete götürüyor beni.cennet değil cinnet.fena kalp kırıyorum sonunda
2-herhangi bir yere,birşeye geç kalmak.yanlış hesaplarla karşımdakini bekleteceğime,minik bir ohal payı koyar,yeri gelir kendim beklerim tam vaktine kadar.ama o tam vakit geçince...
3-Samimiyetsizlik.
ki şu andaki dellenme sebebim bu 3. madde.yüze can cici,arkadan "bırak ya" denmesi sinir zıplatıyor bende.Kelli felli adam değilim,kavgayı da sevmem zaten söyle bana gerçek fikrini,tavrını.ona göre davranayım ben de;hoş bana karşı tavrını net belirttin diye niye kavga çıkarayım.+1,-1 bile değil de sıfırın yanındaki virgülden sonraki minik,önemsiz küsurat isem gerçekten daha da yüzüme can cici yapma aga.şu dakikadan gayrı sikerler zaten.
şimdi ben burdan efenime söyliyim kalkıp da atasözleriyle,kalkıp da vecizelerle adeta bir fetvatör gibi,bir ramiz dayı gibi tüm insanlığı zan altında bırakacak genellemelere varmak istemem.varmam da.bana ne insanlıktan.zilyon yıldır sıçmaya alternatif getirememiş,korunma yöntemi olarak çüküne naylon kılıf geçiren bir türe ben ne akıl vericem,hem ben de o türün ortalama bir bireyiyim-ki son dönemlerde i m half the man i used to be.ben sadece yanlış zamanda temizliğe başladığımı bildireyim istedim.bahar temizliği şubatta başlar en kötü martta başlar,ben geciktirmişim.bahar bitti ben arkadaş kutusunu(bir yerde kotasını) temizlemeye başladım.daha yol uzun,temizlik geç olsun güç olmasın.dip bucak girdim çıktım sayılır,zaiyat çok.sinirim de bozuk,iyi kötü emek harcıyosun kızlı erkekli arkadaş grubuna bir yerde.oldu artık,bi daha olmaz umarım.
ilk defa sanırım sıfır mizahla,tamamen iç dökmeye yönelik kullandım tezgahımı.ne diyeyim okumayan okusun,okuyan bir daha okusun diye haber salın.
kiminizi öperim canlarım
kiminizden de bana ne

4 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. beni de sildin mi arkadaş kutundan, arkadaş mıyız peki o da var :P

    YanıtlaSil
  3. seni neden sileyim,arkadaşız bittabi.kimseyi silmedim hem.silsem bile en kötü bayramda küslük olmaz der 2 ay sonraki ramazandan önce yazarım yeniden

    YanıtlaSil

söyle güzelim dinliyorum?